GAE – utworzenie darmowej aplikacji

Aby zacząć pisać aplikacje korzystające z Google App Engine, nie musimy wykładać żadnej  kasy. Jeżeli posiadamy kartę kredytową (lub kartę do płatności w internecie) bez problemów utworzymy nowy projekt korzystając z nowej konsoli Googla. Jeżeli jednak nie chcemy podawać numeru naszej karty na razie, a chcemy “pobawić” się serwerem GAE za darmo możemy utworzyć aplikację korzystając z starej konsoli.

Pokażę  to krok po kroku:

  • Idziemy pod adres:

http://appengine.google.com

gdzie logujemy się za pomocą naszego konta googlowego (zwykłe konto emailowe wystarczy).

  •  Potwierdzamy, że chcemy utworzyć nową aplikacje

screen11
image-58

 

 

 

  • Wybieramy id aplikacji (sprawdzając dostępność), wpisujemy tytuł aplikacji. Zostawiamy wybraną opcje “Open to all Google Accounts users” – przyda to się nam później przy integracji z logowaniem googlowym. Zaznaczamy, że przeczytaliśmy regulamin, i klikamy “create application”

screen2
image-59

 

 

 

 

 

 

  • Aplikacje mamy utworzoną screen3

 

 

  • Przechodzimy do starej konsoliscreen4

 

 

screen5
image-60

 

 

 

 

 

 

 

 

  • W nowej konsoli nasza aplikacja jest widoczna, ale niestety nie ma dostępnej opcji “App Enigine” – czyli do podstawowych działań jesteśmy skazani na starą konsolę – co nie jest niczym złym ;)
    screen6
    image-61

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">